Wełna jest włóknem magicznym. Niemalże. Trzeba pamiętać o kilku rzeczach dotyczących jej pielęgnacji aby nasz koc zachował swój wygląd na wiele lat.
Nasze koce są produktem w 100% wykonanych z wełny nowozelandzkiej. Jak każdy naturalny surowiec wymaga ona specjalnej uwagi aby na wiele lat zachowała swoje właściwości i trwałość. Generalnie najprostszym sposobem na zachowanie długowieczności jest unikanie częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Wełna ma to do siebie, że tak jakby… czyści się sama. Nie zalega na niej kurz ani brud. Wystarczy regularnie koc wietrzyć na świeżym powietrzu.
Pamiętaj jednak, że jest to 100% czysta wełna bez sztucznych włókien, przez co ma specjalne cechy:
- nie jest super mięciutka i puszysta w dotyku – jak to wełna;
- ma specyficzny, naturalny zapach – w końcu pochodzi od zwierzęcia. Zapach zniknie samoistnie po kilku miesiącach, wietrz koc regularnie na świeżym powietrzu;
- koc ma naturalną tendencję do mechacenia się, aby temu zapobiec używaj szczotki do czesania wełny a już powstałe zmechacenia możesz usunąć grzebykiem do wełny;
Jak dbać, prać i czyścić koce z wełny?
- co jakiś czas używaj szczotki do wełny, czesz w kierunku układania się włosia;
- czyść chemicznie na sucho – ZALECAMY
- wełna nie przyjmuje na siebie kurzu, nie ma zatem potrzeby częstego prania;
- wietrz i strzepuj koc regularnie na powietrzu, włókna się zregenerują i odświeżą;
- jeśli musisz, możesz koc uprać w wodzie: ręcznie w max. 30*,
- nie wiruj i nie wykręcaj, susz koc na płasko;
Koc z wełny jest odporny na zabrudzenia i łatwy w utrzymaniu czystości, dzięki temu, że wełna posiada naturalne właściwości antybakteryjne i odprowadzające wilgoć. Jest też hipoalergiczna, co jest ważne dla osób z alergiami lub skłonnościami do uczuleń. Taki koc jest także doskonałym izolatorem termicznym, dzięki czemu utrzymuje ciepło w zimniejsze dni. Wełna jest także odporna na ogień, co jest kolejnym plusem dla bezpieczeństwa. Koc z wełny nowozelandzkiej jest trwały i przy odpowiedniej pielęgnacji może służyć przez wiele lat.